Prosíme vás, abyste nekopírovali obsah blogu.

Bez souhlasu autorů

(Je to otázka vašeho vlastního bezpečí ;D )

SL. - Splněný sen 1

17. listopadu 2014 v 0:01 | Elvirka

Spněný sen


Byl to den jako každý jíný. Jediný rozdíl byl v tom že byly všichni plní naděje, že právě oni budou vybráni do druhého kola na dvou měsíční stáž v Koreji u společnosti SM. Já měla sice přihlášku taky podanou ale nijak moc jsem to nehrotila. Ze všech lidí jsem měla tu nejmenší šanci se tam dostat. Už kvůli přísným kritériím které jsme museli splňovat. Když mi skončili všechny přednášky a chystala se domů přiběhla ke mě Klára, moje kámoška . Rychle pojď se mnou, vyhrkla na mě a než jsem se zmohla na slovo už mě táhla za sebou div jsem se cestou nezabila. Konečně zastavila a ukázala na nástěnku. "Dokázala jsi to!"
Podívala jsem se a tam byly výsledky prvního kola kde bylo moje jméno. Nemohla jsem tomu uvěřit.
"Za tři dny bude pohovor, musíme jit na nákupy."
"Proč?"... Divila jsem se.
"No musíš na ně nějak zapůsobit, jen tak tam jít nemůžeš nebo půjdeme ke mě a něco vybereme." Souhlasila jsem protože vím že když si ona něco vezme do hlavy tak nemá cenu jí odporovat. Nadešel den D. Byla jsem nervoznější než jsem si chtěla připustit. Zhluboka jsem se nadechla a zaklepala na dveře ředitelny kde už sedělo 6 lidí a všichni koukali na mě. V tu chvíli jsem měla knedlík v krku.
"Dobrý den, posaďte se prosím. Rovnou začneme."
Ta židle pro mě byla něco jako kaktus na kterým sem měla sedět dalších 30 minut. Sotva jsem si sedla, už na mě lítali otázky jedna za druhou...
"Proč jste se přihlásila?"
"Co od této stáže očekáváte?"
"Uvědomujete si co to bude obnášet?"
Odpovídala jsem jak nejlépe jsem uměla a pak přišla poslední otázka...
"Naše společnost zastupuje mnoho idolů a je možné že se s nějakými setkáte, jak se zachováte?"
Při této otázce na mě všichni zůstali koukat a čekali moji odpověď...
"Víte tak to opravdu nevím, asi nijak zvláštně. O idoli se moc nestarám, sice poslouchám Kpop ale jde mi jen o hudbu a procvičuju si tím korejštinu. Pro mě bude důležitější se něco naučit, získat zkušenosti a snad i pár přátel mezi kolegy."
"Dobrá to bude pro dnešek vše, výsledky budou za týden."
"Na shledanou."
Pozdravila jsem a odešla. Jedné na co jsem pak myslela bylo že hůř už to dopadnout nemohlo. Ten prokletý týden se vlekl jako ještě nikdy. Konečně jsem letěla do školy jako neřízená střela jen abych viděla výsledek.
Co na tom že mě cestou seřvali nějaký důchodci protože jsem do nich strčila nebo že mě cestou ohodilo auto a ja byla špinavá. Jediný na co jsem myslela byla ta prokletá nástěnka. Konečně jsem se dostala k nástěnce ale v ten okamžik jsem se na ni bála podívat. Pomalu jsem přišla k nástěnce ale rychle jsem vychladla.... výsledek nikde. Prohlížela jsem nástěnku snad 50x ale nikde nic. Bylo mi v tu chvíli jasný že ji už sundal ten kdo konkurz udělal a tak sem zklamaně odcházela. Najednou šla proti mě Klára.
"Tak co? Viděla jsi výsledky? Máš to??".... Ptala se jako by už slavila.
"Ne neudělala jsem to."
"Nekecej, vždyt jsem se s tebou na to tak připravovala a kdo to teda dostal?"
Já nevím...."
"Počkej jak nevíš?"
"Ty výsledky už tam nejsou, ten co to dostal je nejspíš už sundal." Když jsem to říkala začali mi téct slzy...
"Hmm tak se podívej na tohle" Řekla zklamaně a podala mi složený papír. Otevřela jsem ho a četla...... Nevím jak dlouho jsem tam stála jen vím že jsem se rozbrečela úplně. VÝSLEDEK KONKURZU NA STUDIJNÍ POBYT DO KOREJE OD SPOLEČNOSTI SM: Nikol N. Četla jsem to znova a znova ale pořád jsem tomu nemohla uvěřit...
"Halooo jsi tu? Nikolo tak halooo..." Třásla se mnou Klára...
"Ty potvoro, užila sis to? Takhle mě zdeptat?" Řvala sem na ní zatím co se smála jako blázen.
"No chtěla jsem být u toho až to budeš číst, musíme to oslavit."
"Jo dobře, ale teď musím letět." Sotva jsem to dořekla a běžela jsem do ředitelny kde jsem si vyzvedla všechny papíry. Oslava byla za mnou, konec roku taky a já odpočítávala hodiny kdy se vydám na letiště. Za pár hodin jsem už držela v ruce letenku a seděla v letadle směr Jižní Korea...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nayfess Nayfess | 18. listopadu 2014 v 13:36 | Reagovat

Ahoj, abych to zkrátila, je dost očividné, že jsi v psaní asi začátečník. :) no tak ti sem dám pár rad, jak udělat ten text přehlednější. ;)

1. Přímou řeč do uvozovek a na oddělený řádek:

Byl to den jako každý jiný, jediný rozdíl byl v tom, že byly všichni plní naděje, že právě (oni) budou vybráni do druhého kola na dvou měsíční stáž v Koreji u společnosti SM. Já měla sice přihlášku taky podanou, ale nijak moc jsem to nehrotila. Ze všech lidí sem měla tu nejmenší šanci se tam dostat, už kvůli přísným kritériím které jsme museli splňovat. Když mi skončili všechny přednášky a chystala (jsem) se domů přiběhla ke mě Klára moje kámoška.
"Rychle pojď se mnou," vyhrkla na mě a než jsem se zmohla na slovo už mě táhla za sebou, div jsem se cestou nezabila. Konečně zastavila a ukázala na nástěnku. "Dokázala jsi to!"

Podívala jsem se a tam byly výsledky prvního kola, kde bylo moje jméno. Nemohla jsem tomu uvěřit.
"Za tři dny bude pohovor, musíme jít na nákupy."
"Proč?" divila jsem se....  atd atd...

2. používej odstavce...jednolitej text nevypadá moc dobře a neni moc přehledný...

3. Tenhle kousek tam máš na konci dvakrát:
Četla jsem to znova a znova ale pořád jsem tomu nemohla uvěřit... Halooo jsi tu? Nikolo tak halooo... Třásla se mnou Klára... Ty potvoro, užila sis to? Takhle mě zdeptat? Řvala sem na ní zatím co se smála jako blázen,,, No chtěla jsem být u toho až to budeš číst, musíme to oslavit. Jo dobře, ale ted musím letět. Sotva jsem to dořekla a běžela jsem do ředitelny kde jsem si vyzvedla všechny papíry. Oslava byla za mnou, konec roku taky a já odpočítávala hodiny kdy se vydám na letiště. Za pár hodin jsem už držela v ruce letenku a seděla v letadle směr Jižní Korea... Bylo to celé jako sen ze kterého jsem se nechtěla nikdy vzbudit....

4. hlídej si chyby. Chybí ti dost čárek, občas ti ve slovech chybí háčky a čárky, nebo ti naopak přebývají. Vždycky, než něco zveřejníš, přečti si to po sobě. :) a nebo si najde betareada, kterej ti opraví strukturu textu a chyby, než to zveřejníš ;)

to bude zatim asi všechno, nechci tě tu zahlcovat...moc ^^ :)

2 Nayfess Nayfess | 18. listopadu 2014 v 13:38 | Reagovat

[1]: oprava: * najdi betareada :)

3 Elvirka Elvirka | Web | 18. listopadu 2014 v 20:16 | Reagovat

[1]:Ahoky
Ano jsem začátečník, díky za rady a připomínky... v příštích kapitolách se pokusím udělat maximum :-D

4 Nayfess Nayfess | 18. listopadu 2014 v 22:42 | Reagovat

Když mi napíšeš tvůj mail, upravil a opravil ti ty tři první kapitoly, tak jak by měli vypadat, jestli chceš. Třeba ti to víc pomůže si uvědomit, kde děláš chyby a naučíš se jim vyvarovat :-)

5 Nayfess Nayfess | 18. listopadu 2014 v 22:48 | Reagovat

Sakra píšu přes tablet a přepisuje mi slova...
* upravim a opravim

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama